LABWHM ile Ücretsiz cPanel Altyapısını Kullanın!

Değerli müşterilerimiz,

Dünyada bu özellikleri barındıran ve son sürüm lisanssız cPanel'de bile çalışan tek yazılım LABWHM projesini tamamlayıp sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

HostLAB olarak sektördeki ihtiyaca yönelik geliştirme kararı aldığımız ve tamamen HostLAB yazılım ekibinin uzun süren emekleri sonucunda tamamlanmış olan LABWHM sayesinde bütün HostLAB sanal sunucu ve kiralık sunucu müşterileri cPanel alt yapısını ücretsiz olarak kullanabilecek!

Sistemin amacı kısaca cPanel lisansı olmayan (önceden aktif olarak kullanılmış, deneme lisansı alınıp süresi dolmuş vb.) sunucuların yönetimini sağlamaktır. Bilindiği gibi cPanel lisansının süresi dolan sunucularda web server dahil olmak üzere tüm sistemler çalışmaya devam eder ancak cPanel kısımlarına erişim engellenir ve bu sebepten sunucu yönetimi sağlanamaz. İşte tam da burada HostLAB müşterileri artık LABWHM üzerinden sunucularını istediği gibi yönetebilecek!

 

LABWHM Üzerinden Neler Yapılabilir?

 •  Yeni hosting hesabı açma ve silme
 •  Mevcut hesapları askıya alma ve askıdan çıkarma
 •  Veritabanı ve veritabanı kullanıcısı ekleme, silme (tam veritabanı yönetimi)
 •  phpMyAdmin Erişimi (geçici süre ile devre dışıdır, Adminer kullanılabilir)
 •  Yedek alma ve yedek yükleme
 •  DNS kayıtlarının düzenlenmesi
 •  Cron işlemleri yönetimi
 •  AutoSSL yönetimi (Let's Encrypt)
 •  E-posta hesabı ekleme ve kaldırma (Yandex Mail kullanılması zorunludur, webmail erişimi mümkün değildir)
 •  Sunucuyu ve/veya tüm servisleri yeniden başlatma

 

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 

Nasıl LABWHM kullanmaya başlayabilirim?

LABWHM kullanabilmeniz için tek şart HostLAB müşterisi olmanız, eğer HostLAB üzerinden Türkiye veya Almanya lokasyon sanal sunucu veya sunucu hizmeti alırsanız LABWHM'yi hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz. İsteğinize göre önce cPanel trial kullanımınız ve 15 günlük cPanel deneme süresi sonunda da LABWHM kullanımınız aktif edilebilir.

LABWHM ayrı bir yönetim paneli mi?

Hayır, LABWHM aslında cPanel alt yapısı kullanan ancak lisansı olmayan sunucularda cPanel üzerinden yapılan çoğu işlemin lisans alınmadan yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. LABWHM kullanıldığında sunucunuz cPanel alt yapısında çalışmaya devam eder.

Nginx, LiteSpeed vb. LABWHM ile kullanılabilir mi?

LABWHM ayrı bir sistem olmadığından ve cPanel alt yapısını kullandığından herhangi bir değişiklik olmaz, sunucunuzda LABWHM kullanmadan önceki web server'ı kullanmaya devam edebilirsiniz (eğer LiteSpeed kullanılacaksa LiteSpeed için lisans alınmalıdır).

LABWHM üzerinden nasıl e-posta kullanabilirim?

cPanel yaptığı güncellemeler ile lisanssız sunucularda webmail erişimini tamamen engellemiştir bu sebepten webmail kullanımı mümkün değildir. Yandex Mail kullanımı yaparak bunun önüne geçebilir ve ücretsiz bir şekilde e-posta kullanımı yapabilirsiniz.

LABWHM kullanırken cPanel'e dönebilir miyim?

LABWHM ekstra kurulan bir panel değildir, cPanel lisansı aldığınız takdirde cPanel üzerinden kullanım yapmaya devam edebilirsiniz.

LABWHM güvenli mi?

Tabii ki, işlemler SSL sertifikası ile korunan sunucularımız üzerinden gerçekleştirilmekte olup sunucu bilgileriniz kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır.

LABWHM tamamlandı mı?

Hayır, her ne kadar LABWHM çok yetenekli bir panel olsa da hala sizin istekleriniz doğrultusunda güncellemeler yapıyoruz. Görüş/önerilerinizi bizlere info[at]hostlab.com.tr adresinden iletebilirsiniz.

Farklı bir firmadan sanal sunucu/sanal sunucu hizmeti alıyorum ücretle LABWHM kullanabilir miyim?

LABWHM tamamen HostLAB yazılım ekibi tarafından HostLAB müşterileri için geliştirilmiş bir yazılımdır. İlerleyen günlerde yapacağımız güncellemelerde herkese açık ücretli kullanım sürümü aktif edilebilir.

 

LABWHM'den Görüntüler

 • ücretsiz cPanel, ücretsiz cPanel kullanımı, ücretsiz cPanel altyapısı kullanımı, LABWHM, LABWHM nedir, LABWHM nasıl kullanılır
 • 287 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

LABCloud Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Değerli müşterilerimiz, Bu makalede sizlere HostLAB tarafından geliştirilen, Türkiye'nin en...

Sunucumun Diski 20 GB Olarak Gözüküyor, Ne Yapmalıyım?

Değerli müşterilerimiz, LABCloud üzerinden kurmuş olduğunuz sanal sunucunuzun diski 20 GB olarak...

LABCloud Üzerinden cPanel VDS Nasıl Kurulur?

Değerli müşterilerimiz, Bu makalede sizlere otomasyon sistemimiz LABCloud üzerinden cPanel/WHM...