LABCloud Üzerinden cPanel VDS Nasıl Kurulur?

Değerli müşterilerimiz,

Bu makalede sizlere otomasyon sistemimiz LABCloud üzerinden cPanel/WHM VDS kurulumunu anlatacağız. Öncelikle LABCloud üzerinden tek bir tıkla cPanel/WHM VDS'inizi kurabilirsiniz fakat kurulum tamamlandıktan sonra yapmanız gereken bazı ayarlar var, bu makaledeki adımları uygulayarak cPanel'e sahip VDS'inizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

  1. Adım: Müşteri paneliniz üzerinden LABCloud'a girip kurulum yapılacak VDS'in üzerine tıklayın ve İşletim Sistemi Kur/Değiştir bölümünden "CentOS 6.10 + cPanel/WHM" seçeneğini işaretleyip şifrenizi girerek kurulumu başlatın.    
  2.  
  3. Adım: Kurulum tamamlandıktan sonra http://ipadresiniz:2086 (IP adresinizin sonuna ":2086" ekleyerek) adresine girin, kullanıcı adı kısmına "root" yazıp şifre kısmına kurulumda yazdığınız şifreyi girerek WHM panelinize giriş yapın. 
  4.  
  5. Adım: Karşımıza cPanel kurulum ekranı gelecek. İlk adımı direkt geçin.  6. Adım: E-posta adresinizi ve sunucu adınızı istediğiniz gibi girip başka hiçbir şeyi değiştirmeden devam edin.  7. Adım: Bu adımda hiçbir şeyi değiştirmeden devam edin.
  8. Adım: Kullanmak istediğiniz NS adreslerin kendinize göre girin. Sonrasında alttaki IP bölümündeki girili olan tüm IP adreslerini kendi sunucunuzun IP adresi ile değiştirip "Configure Nameserver A Records", "Add Hostname A Records" tiklerini işaretleyip devam edin.  9. Adım: Hiçbir şeyi değiştirmeden devam edin.
  10. Adım: "Finish" diyerek kurulumu bitirin.
  11. Adım: Bu sayfada "Save Settings" diyerek direkt devam edin.
  12. Adım: WHM panele girdikten sonra son olarak sol menüden "Basic WebHost Manager® Setup" yazısına tıklayıp "The IPv4 address" ile başlayan bölümdeki kutucukta yer alan IP adresini kendi sunucunuzun IP adresi ile değiştirin.

İşlemler bu kadar. Artık web sitelerinizi ekleyerek sunucunuzu sorunsuzca kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • 7 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

LABCloud Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Değerli müşterilerimiz, Bu makalede sizlere HostLAB tarafından geliştirilen, Türkiye'nin en...

Sunucumun Diski 20 GB Olarak Gözüküyor, Ne Yapmalıyım?

Değerli müşterilerimiz, LABCloud üzerinden kurmuş olduğunuz sanal sunucunuzun diski 20 GB olarak...

LABWHM ile Ücretsiz cPanel Altyapısını Kullanın!

Değerli müşterilerimiz, Dünyada bu özellikleri barındıran ve son sürüm lisanssız cPanel'de bile...